Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
31.08.2010

Šī rubrika ir ieviesta, ievērojot to lasītāju vēlmi (un tādu nav mazums), kas kaut ko vairāk vēlētos uzzināt par redzes invalīdu dzīvi, viņu aktivitātēm, problēmām, priekiem un bēdām gan tepat Latvijā, gan citur pasaulē. Šoreiz pastāstīsim par diviem drosmīgiem burātājiem no Amerikas un ar neparastu uzņēmību apveltītu lietuvieti.

Drosme uzdrīkstēties
Pagājušā gada nogalē no Sanfrancisko burājumā apkārt pasaulei devās Amerikas Savienoto Valstu pilsoņi Skots Dankans un Pamela Habeka. Abiem jūrasbraucējiem ir nopietni redzes traucējumi, oficiāli viņi tiek uzskatīti par neredzīgiem. Viņi plāno, ka ceļojums ilgs aptuveni divus gadus. Sākumā viņi dosies gar Amerikas piekrasti līdz Panamai, bet pēc tam šķērsos Kluso un Indijas okeānus. Visvairāk Skotu un Pamelu satrauc iespēja, ka viņu jahta var sadurties ar kādu no milzu tankkuģiem. Lai kompensētu abu kuģinieku fizisko trūkumu, jahta "Saulespuķe" ir aprīkota ar milzumu palīgierīču, kuras atvieglo navigāciju. Uz 32 pēdas (9 metrus 76 centimetrus) garās jahtas atrodas globālās navigācijas sistēma (GPS), kura savienota ar desmitkārtīgu videopalielinātāju - vienīgi tā abi navigatori spēj saskatīt kartes.
Sadursmes gadījumā uz jahtas atrodas motorlaiviņa, glābšanas plosts un avārijas komplekts. ASV Neredzīgo fonda prezidents paziņojis, ka šis ir pirmais gadījums, kad cilvēki ar tik vāju redzi dodas tādā ceļojumā. Fonds ir viens no 25 sponsoriem, kuri kopā ziedojuši 300 000 ASV dolāru šim pasākumam.
(Pēc interneta materiāliem )

Vizuāls tēls manas pilsētas mūzikā
Remigijs Audiejaitis ir 32 gadus jauns lietuvietis neredzīgs kopš dzimšanas. Par spīti tam Latvijas Mākslas akadēmias aulā šā gada janvārī tika atklāta viņa fotogrāfiju personālizstāde "Pavadonis".
Remigijs grib veidot dialogu ar sabiedrību un uzdāvināt pārdomu mirkli. Viņš negrib mainīt lietu un notiekošā kārtību, bet tikai iemest ikdienas steigā kādas emocijas, Fotografējot iedvesmojas tikai no apkārtējām ikdienas skaņām - tādējādi oponējot citiem neredzīgajiem, kas fotografē pēc speciāli izstrādātas programmas, ņemot vērā apgaismojumu un "meklējot pareizos rakursus". Saviem pavadoņiem Remigijs lūdz nekomentēt, kas pilsētā notiek - viņš pats izvēlas kurā brīdī apstāties un fotografēt. Protams, ne vienmēr sanāk tas, ko viņš ir iztēlojies. Remigijam ir vairāki cilvēki - viņa fotogrāfiju eksperti, kuri viņam izstāsta, kas bildēs redzams Viņš grib iemūžināt arī mūsu galvaspilsētu. Visvairāk viņu interesē Centrāltirgus gaļas paviljons, kur ar cirvjiem tiek sadalīta gaļa Tāpat viņš vēlētos kādreiz nofotografēt īstu ielas kautiņu Tur varētu būt interesantas skaņas un varētu sanākt labas bildes,” saka mākslinieks. Tāpat viņam patīkot fotografēt celtniekus, ielu muzikantus, vasaras kafejnīcas un sievietes augstpapēžu kurpītēs... Remigija pirmā personālizstāde tika atklāta 2003.gadā Viļņas Fotogrāfu savienībā, un neredzīgā mākslinieka darbus foto profesionāļi novērtēja kā unikālus un savdabīgus. Uz Rīgu atvestais "Pavadonis" ir jau ceturtā izstāde, kura ir papildināta ar video un audio efektiem, kā arī ar Braila raksta piemēriem un instrukcijām to lasīšanai.
Remigijs mācās valodas, prot krievu un angļu valodu, nedaudz vācu, dāņu, japāņu un ķīniešu valodas. Viņš ir Viļņas universitātes angļu valodas un literatūras bakalaurs. Ikdienā satiekas ar draugiem, makšķerē, skatās un klausās sporta pārraides, sacer mūziku, ir beidzis mūzikas skolu, ir solists grupā "Mad Man Moon". Dzīvo universitātes studentu kopmītnēs, staigājot pa pilsētu, ne vienmēr iet ar pavadoni.
(pēc laikraksta "Diena" materiāliem)Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.