Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
20.08.2012 Autors: LNB

      Lai gan jūlijā vairums biedrības darbinieku izbaudīja atvaļinājumu, spraigs darbs un notikumi norisinājās visu laiku. Jūnijā notika vairākas tikšanās ar pilsētas domes pārstāvjiem, būvniekiem un uzraugiem par vides pieejamību pilsētā, tika apsekotas Zirņu un Aldaru ielas, lai redzētu, kā veikta renovācija. Šovasar arī Dunikas ielā uz ietvēm izveidotas vadlīnijas, par ko esam ļoti priecīgi. Piedāvājam ikvienam interesentam iemācīties kā pārvietoties pa pilsētā izliktajām vadlīnijām.


     Siguldā, Siguldas pilsdrupās un Gaujas senlejā, veiksmīgi sadarbojoties ar mūsu vides pieejamības ekspertiem Māri Ceiruli un Andi Dzērvi, izgatavotas un uzstādītas 4 taktilās kartes. Šie vēsturiskie objekti līdz ar to ir kļuvuši pieejamāki cilvēkiem ar redzes traucējumiem. 
 
     15. jūnijā notika Rīgā, kopā ar apvienību „Apeirons”, vadījām semināru par universālo dizainu un vides pieejamības cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem problēmjautājumu risināšanu. 
     20. jūnijā Cēsīs notika seminārs par universālo dizainu, kuru rīkoja Labklājības ministrija sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību. 
 
     22. jūnijā 25 biedrības biedri un darbinieki devās 7 km pārgājienā uz Bernātu pusi. Laiks bija labs - ne par karstu, ne par aukstu. Pārgājiens bija gar jūras krastu, baudot jūras smaržu, viļņu šalkoņu, vēju, kaiju klaigas, smilšu pieskārienus kailajām kājām. Risinājās sarunas un ieklausījāmies viens otra sirsnīgajos smieklos. Sasniedzot galamērķi, tika ieturēta neliela maltīte un spēlētas dažādas spēles. Visiem bija jautri, un tika nolemts, ka šādi pārgājieni jārīko biežāk un dažādos gadalaikos. 
 
     26. jūnijā Liepājas domē notika Liepājas pilsētas attīstības plānošanas darba grupa „Pilsētvide, daba un ilgtspējīga pilsētas saimniecība”, kurā piedalījās arī biedrības pārstāvji.
 
     29. jūnijā biedrības darbinieki viesojās „Dižvanagos” – nometnē bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem. Iepazināmies ar nometnes organizētājiem, darbiniekiem un pašiem nometnes dalībniekiem. Apskatījām „mini zoodārza” iemītniekus, kurus bērni, audzinātāju uzraudzībā, paši var barot un samīļot. Šie cilvēki dara svētīgu un labu darbu, jo bērnu sejiņās redzējām prieku un atvērtību pret apkārtējo pasauli. 
 
     Jau rakstījām, ka maijā esam uzsākuši īstenot jaunu Latvijas – Lietuvas pārrobežas projektu „Es varu strādāt - darba iespējas un pieredze cilvēkiem ar invaliditāti”, kuru finansē Eiropas Sociālais fonds. 2.un 3.jūlijā notika pieredzes apmaiņas brauciens uz Palangu, kur notika seminārs „Cilvēku ar invaliditāti nodarbinātība Lietuvā: teorētiskie un praktiskie aspekti”. Viesojāmies Palangas rehabilitācijas centrā, kurā notiek cilvēku ar invaliditāti rehabilitācija.  Palātas un procedūru telpas tajā aprīkotas ar pacēlājiem, lai būtu vieglāk gan personālam, gan cilvēkiem ar dažādiem kustību traucējumiem. Šajā slimnīcā rehabilitāciju iziet cilvēki no dažādām valstīm, tikai Lietuvas pilsoņiem tā ir valsts apmaksāta, bet pārējie par visu maksā paši. Pieejamas dažādas fizioprocedūras un ūdens procedūras, viss ergoterapeita uzraudzībā. Palangas rehabilitācijas centrs ir atzīts par vienu no labākajiem pasaulē.
 
No brīža, kad Liepājas Neredzīgo biedrība iegādājās īpašumu Ziemupē „Dvēseles veldzes dārza” izveidei, nepārtraukti notiek tā sakopšanas darbi. Ir izdarīts daudz - iztīrīts pagrabs un bēniņi, nojaukti daži no šķūņiem, kuri bija tuvu sabrukšanas robežai, sakopta apkārtne. Šobrīd aktuālākais ir nosiltināt ēku no ārpuses un apšūt to ar dēlīšiem. Pavisam nesen uzsākta arī līdzās esošā meža tīrīšana, kur veidosim rehabilitācijas centra apmeklētāju pastaigu vietu. Jau uzbūvēta laipiņa pāri upītei, kas norobežo laukus no topošā parka. Ar laiku plānojam iekopt laukus, izveidot zemeņu dobes un sastādīt citus augus. Biedrības biedri jau patlaban izmanto īpašumu dažādiem pasākumiem un nodarbībām, jau kopš pavasara centram ir apmeklētāji, šeit svinējām arī Vasarsvētkus.
 
Pamazām atsākam nodarbības un ļoti priecājamies par tiem cilvēkiem, kuri, neskatoties uz smagiem redzes traucējumiem, nepadodas, bet tupina sevi pilnveidot un attīstīt.
 
Sporta aktivitātes vasarā bija nedaudz pieklusušas, notika vienas šautriņu mešanas sacensības un 100 lauciņu dambretes ātrspēles turnīrs. 14. augustā notika „domino” spēle, bet 28. augustā aicinām uz šautriņu mešanas sacensībām.
 
Vēl joprojām četri mūsu biedri strādā, pateicoties uzņēmumam „AE Partner”, arī firma „EL PROD” devusi iespēju pastrādāt pakošanas darbos dažiem mūsu biedriem. 
 
     
          
     No 2009. gada novembra Liepājas Neredzīgo biedrībā turpinām īstenot Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts finansēto projektu „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā” (ID nr.1DP/1.4.1.2.2./09/IPIA/NVA/002). Projekta mērķis ir mazināt cilvēku ar redzes traucējumiem sociālo izolētību, veicināt viņu dzīves kvalitātes celšanu  un netieši ietekmēt izglītības un nodarbinātības līmeņa paaugstināšanos nākotnē, kā arī aktīvas un līdzatbildīgas sabiedrības veidošana.
     Projekta ietvaros tiek organizētas nodarbības, kurās iespējams apgūt dažādu veidu jaunas prasmes un iemaņas – apgūt angļu valodu, klavierspēli, iemācīties dažādus amatnieku darbus un pašaprūpes prasmes, piedalīties saskarsmes grupās un mūzikas terapijas nodarbībās u.c. Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki ikvienam cilvēkam ar redzes invaliditāti palīdzēs izvēlēties tieši viņa vēlmēm atbilstošāko.
     Līdz š.g. 1.jūlijam projekta aktivitātēs iesaistījušies 138 dalībnieki, no tiem visas projektā paredzētās 250 nodarbību stundas izmantojuši 74 cilvēki. Pēc dalības projektā, nodarbinātībā vai profesionālajā rehabilitācijā jau iesaistījies 21 cilvēks ar redzes invaliditāti.
     Turpinājumā intervija ar cilvēku, kurš piedalījies šī projekta aktivitātēs. Intervē Aigars Bušs.
- Labdien, kā tevi sauc?
- Mani sauc  Ainārs Pauls.
- Pastāsti, kā tu nokļuvi biedrībā?
- Biedrībā es iestājos 1999. gadā. 2002. gadā es sporta klubā pastrādāju par grāmatvedi, tad kādu laiku biedrībā neviesojos. Bet no 2010. gada esmu atsācis piedalīties dažādos pulciņos.
- Vai tu esi lauku zēns?
- Jā, esmu no Liepājas rajona, Cīravas pagasta.
- Vai tev ir lauku mājas,  saimniecība?
- Jā, vecākiem ir māja un saimniecība, bet pats kopš 2003. gada dzīvoju Liepājā.
- Vai tev ir brāļi un māsas?
- Man ir divas vecākās māsas.
- Kāda ir tava izglītība?
- Man ir pamatizglītība un profesionālā, esmu mazā uzņēmuma grāmatvedis. Profesiju ieguvu Cīravas arodvidusskolā.
- No 2010. gada tu sāki piedalīties aktivitātēs, ko piedāvā šis projekts. Kādos pulciņos esi piedalījies?
- Apguvu angļu Valodu, piedalījos ādas apstrādes pulciņā, reizēm iesaistos sportiskās aktivitātēs.
- Kā tev pašam liekas, vai ir vajadzīgi šādi projekti? 
- Es domāju, ka visi projekti, kuri saistīti ar izglītojošu novirzienu, kuros iespējams ko jaunu iemācīties, ir noderīgi. Piemēram, sākot nodarboties ar ādas apstrādi, es pat nezināju, kā to dara. Tagad esmu iemācījies jau daudz ko izgatavot. Tāpat arī angļu valodu biju kādreiz nedaudz mācījies, drusciņ kaut ko zināju, bet tagad jau protu diezgan labi runāt.
- Tātad ir jēga šādiem pulciņiem?
- Protams, ja var kaut ko iemācīties, tad tam ir jēga vienmēr. Ir tāds gudrs teiciens, ka cilvēkam jāmācās visu mūžu.
- Pastāsti ko sīkāk par ādas apstrādi. Kā jūs to darāt un ko izgatavojat?
- Mēs izgatavojam daudz ko – sākot no maciņiem, vāciņiem, arī visādus auskarus, kaklarotas. Katrs dara pēc savām spējām, atkarībā no tā, cik daudz spēj redzēt, cik var piedalīties visā procesā. Cits izsit caurumus ar speciāliem dornīšiem, cits ver apkārt izstrādājumam ādas sloksnītes. 
- Kā tev liekas, vai ar ādas apstrādi varētu nodarboties privāti – nākotnē?
- Es domāju, ka varētu, ņemot vērā to, ko esmu iemācījies. Atliek tikai iegādāties to, kas nepieciešams – dorņu komplektu un āmurus, arī ādu protams jāiepērk pašam, tad jau var darboties. Vāciņus noteikti varētu izgatavot, esmu iemācījies to darīt jau diezgan labi.
- Saki lūdzu, šī projekta laikā tu taču sapazinies arī ar citiem cilvēkiem?
- Jā, protams iepazinos ar jauniem biedriem, kuri arī piedalās šajā projektā. Ir izveidojušās draudzīgas attiecības, ir interesanti pavadīt laiku, aprunāties par daudzām lietām, uzzināt citu viedokli. Tas ir lietderīgi pavadīts laiks.
- Tā ir iespēja nesēdēt vienam pašam mājās, kad nav darba. Var ar kaut ko nodarboties, vai ne? 
- Protams, tāpēc jau es arī piedalos, lai nav jāsēž četrās sienās. Protams, tas ir noderīgi.
- Tu taču arī pats sev vari kaut ko izgatavot?
- Jā, protams arī pats sev. Piemēram, ja paziņām ir dzimšanas diena, nav jāiet uz veikalu meklēt parastās dāvanas, bet var uztaisīt kaut ko īpašu. Nopērk veikalā parastu foto albumu un ieliek paša gatavotos ādas vāciņos, tas ir kaut kas savādāks nekā vienkārši uzdāvināts albums.
- Nu jā, tā var sevi pārbaudīt, ko vari vai nevari iemācīties. Kaut ko jaunu apgūt ir interesanti vienmēr.
- Protams, es jau teicu, ka nākot uz pirmo nodarbību, nezināju vai vispār kaut ko mācēšu. Biju nedaudz nobijies. Beigās tomēr, kad jau kādu laiciņu tur darbojos, viss bija labi. Esmu daudz ko noderīgu iemācījies.
- Vai ar pasniedzēju jums ir labas attiecības?
- Jā, ar pasniedzēju mums ir draudzīgas attiecības, ar viņu var parunāties par daudz ko. Es teikšu, ka labāku pasniedzēju par Ilzi laikam atrast nevar, ar viņu ir interesanti.
- Ja turpmāk būs vēl kādi jauni projekti, tu piedalīsies?
- Ja turpmāk mani kaut kas ieinteresēs un būs tāda iespēja, es piedalīšos ar lielāko prieku. 
- Ko novēlēsi citiem cilvēkiem?
- Cilvēkiem es novēlētu būt aktīviem, nekad neatteikties, ja kaut ko piedāvā, nesēdēt mājās un nākt darboties, jo mājās sēdēt vienmēr paspēsi arī pēc 60 un 70 gadiem, kad vairs nevarēsi nekur iziet. Tāpēc iesaku nākt uz biedrību un noteikti piedalīties. 
- Paldies par interviju!
     
     Aicinām arī turpmāk I, II, III grupas redzes invalīdus, kuri vēlas piedalīties dažādās nodarbībās, pieteikties pie mums biedrībā. Zvanīt pa tālr: 63431535 vai mob.tālr: 22007874. Var arī nākt personīgi uz biedrību.
 
                 SIF_logo_krasains_pamata_RGB
 
     Liepājas Neredzīgo biedrībā š.g. 31.maijā noslēdzās Eiropas Sociālā fonda projekts „Liepājas Neredzīgo biedrības personāla kvalitatīvās izaugsmes veicināšana” Nr.1DP/1.5.2.2.2./11/APIA/SIF/142. 92,07 % no projekta izmaksām finansēja Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrēja Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu. 
     Projekta aktivitātes tika īstenotas piecu mēnešu laikā un to mērķis bija Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieku un brīvprātīgā darba veicēju motivācijas stiprināšana un zināšanu pilnveidošana par produktīvu darbu, pilnveidojot biedrības organizatorisko struktūru un ieviešot darboties spējīgu, uz konkrētām vajadzībām orientētu kvalitātes sistēmu.
     Šo piecu mēnešu laikā ir notikušas vairākas aktivitātes. Marta beigās Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki un brīvprātīgie devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Dāniju, lai iepazītos ar šīs valsts cilvēku ar invaliditāti nevalstisko organizāciju darbu, to struktūru, informācijas aprites nodrošinājumu, sociālo un citu pakalpojumu dažādību un standartiem, NVO sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī pārņemtu viņu labās prakses piemērus. 
     Aprīlī un maijā Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki piedalījās vieslektoru vadītajos semināros, kuros notika darbinieku apmācība par organizācijas struktūras izveidi, par tās stratēģijas pilnveidošanu un kvalitātes sistēmas CAF (Common Assistment Framework) nozīmi, uzbūvi, prasībām un ieviešanu, par informācijas apmaiņas sistēmu organizācijā, jo pateicoties jau īstenotiem projektiem, organizācijas izaugsme pēdējā laikā ir vērā ņemama. Biedrībā strādā vairāk kā piecdesmit darbinieku, no tiem trīsdesmit viens - ar invaliditāti. 
     30.maijā, projekta noslēgumā viesnīcā „Europa City Amrita” piecdesmit Liepājas Neredzīgo biedrības darbiniekiem, brīvprātīgā darba veicējiem un padomes locekļiem tika rīkots informatīvs seminārs par projektā paveikto. Semināra dalībnieki tika informēti par projekta norisi, labās prakses piemēriem Dānijā, organizācijas struktūras pilnveidi, tika iepazīstināti ar izstrādāto stratēģiju, ieteikumiem sociālo pakalpojumu piedāvājumā. Projektam noslēdzoties, atbilstoši CAF (Common Assistment Framevork), tika izdota Liepājas Neredzīgo biedrības izstrādāta pašnovērtējuma rokasgrāmata, kas ir dokuments, kurā aprakstītas biedrības vērtības, misija, stratēģija, organizatoriskā struktūra un atbildība. Tā tika izdota gan redzīgo, gan Braila rakstā, kā arī ievietota biedrības mājas lapā, tādējādi nodrošinot atklātu tās pieejamību biedrības darbiniekiem, biedriem, projekta finansētājiem, sadarbības partneriem un citiem interesentiem.
     Esam pārliecināti, ka iegūstot jaunās zināšanas, spēsim labāk un kvalitatīvāk sasniegt mūsu organizācijas mērķus, stiprinot katra darbinieka zināšanu līmeni un motivāciju darboties, lai uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti cilvēkiem ar invaliditāti. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.