Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
28.08.2013 Autors: LNB

   Šobrīd pamazām tiek atsāktas nodarbības pēc darbinieku atvaļinājuma jūlijā. Arī vasarā invaliditātes sabiedriskie eksperti turpināja apsekot dažādus objektus un sniegt konsultācijas par vides pieejamības jautājumiem. Liepājā, Peldu ielas galā, pie ieejas Jūrmalas parkā, atklāta pirmā taktilā karte Liepājā, kas palīdzēs cilvēkiem ar redzes traucējumiem orientēties un iepazīties ar Jūrmalas parkā esošajiem objektiem, kuras veidošanā esam līdzdarbojušies. Jūlijā esam snieguši konsultācijas par vides pieejamības nodrošināšanu „Laimas” šokolādes muzejam un L. Atiķes doktorātam. Fabrika „Laima” veido šokolādes muzeju 600 kvadrātmetru platībā, un lūdza mūsu konsultāciju, lai muzeju izveidotu pieejamu visiem cilvēkiem, t.sk. arī ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem, un cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Augustā palīdzējām Rīgas porcelāna muzejam un Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojam uzrakstu brailā veidošanā. 

     Turpinās darbi topošajā sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs”. Pateicoties A/S „Latvijas valsts meži” un Ziedot.lv atbalstam, tiek veidots sajūtu parks – labirints, kur varēs iepazīt garšaugus, baudīt smaržas, basām pēdām izjust dažādus virsmas segumus. Ceram septembrī centra ēkai pacelt uz augšu jumta konstrukcijas. Tālivaldis Vēsmiņš ar saviem kolēģiem mums palīdz sagatavot tehnisko projektu, lai mēs to varētu apstiprināt Būvvaldē.
Paldies arī mūsu brīvprātīgajiem, kuri nesavtīgi palīdzējuši parka veidošanā: Gaļinai Borščunai, Raimondam Briežkalnam, Andai un Viktoram Dančenko, Veltai Fišmeisterei, Augustīnam Hofmanim un viņa mazdēlam Artūram, Emīlijai Kažei, Birutai Kļavai, Vladimiram Kļimovam, Aivaram Komorovskim, Tatjanai Krupnovai, Arsēnijam un Artūram Langfrīdiem, Silvijai Martonei, Gerdai Medickai, Vilmai un Modrim Nagļiem, Skaidrītei Ostelei, Hertai Petterei, Konstantīnam Potrivailo, Ainai Ronei, Jeļenai Rozītei, Vjačeslavam Stepančukam, Valdai Trifonovai, Birutai Vīņodei, Samantai Jelfimovai, Guntim Ašmanim, Ņinai Jacutai, Edītei Jefimovai, Jadvigai un Ilvaram Jozefiem, Arnoldam Megnim, Kristai Miklovičai, Renvilam Nastajus, Polim Arnim, Jānim Sneibim.

     Šovasar cilvēkiem ar redzes traucējumiem tiek piedāvātas ekskursijas pa Liepāju. Maršrutā iekļauts Rožu laukums ar iespēju sajust rožu aromātu tveicīgā vasaras dienā, iztaustīt plāksnes ar Liepājas sadraudzības pilsētu ģerboņiem, Romas dārzs, Zivju iela ar Latvijas mūziķu Slavas aleju un Lielo ģitāru, stāsti par namiem Kungu un Avotu ielās un Graudu ielas arhitektūras iepazīšana. Ekskursijas noslēgums pie Liepājas himnas tēlu skulptūrām Kūrmājas prospektā. Ekskursijas vada Liepājas Neredzīgo biedrības biedrs, pilsētas gids Artūrs Līvmanis. Ekskursiju iepriekš piesakiet Liepājas Neredzīgo biedrībā! Maksa par pakalpojumu – Ls 10 no grupas, Ls 4 - individuāli.
 
 
     Stāsta Eiropas Sociālā fonda atbalstītā projekta „Cilvēk, nepaliec malā – iesaisties!” (Nr.1DP/1.4.1.2.4./11/APIA/NVA/024) projekta vadītājs, Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs Māris Ceirulis: „Pusotru gadu Liepājas Neredzīgo biedrībā tika realizēts projekts „Cilvēk, nepaliec malā – iesaisties!” Paredzējām, ka projektā piedalīsies 80 cilvēki - 20 ar funkcionāliem traucējumiem un 60 pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki. Pieprasījums bija pat lielāks. 
 
     Ideja par projektu, kurā tiktu iesaistīti pensijas un pirmspensijas vecuma cilvēki, kā arī cilvēki ar invaliditāti, radās reālā pieprasījuma rezultātā. Mūsu biedrība jau daudzus gadus nodrošina dažādus pakalpojumus neredzīgiem, vājredzīgiem cilvēkiem, un arvien lielāku interesi par piedalīšanos izrādīja cilvēki ar cita veida invaliditātēm, bet mēs viņus oficiālajā valsts rehabilitācijas programmā, kas paredzēta neredzīgiem cilvēkiem nevarējām iekļaut. Vienīgā iespēja bija iesaistīt cilvēkus Liepājas domes Sociālā dienesta apmaksāto pulciņu nodarbībās – pīšanā un mezglošanā. Pensijas vecuma cilvēki un cilvēki ar invaliditāti bieži jautāja par iespējām darboties citās nodarbībās - apgūt ādas apstrādi, floristiku, darboties ar trenažieriem u.c. Tā izveidojām šo projektu, un tas tika apstiprināts. 
     Cilvēkiem piedāvājām nodarbības deviņos moduļos. Iesākumā piedāvājām ļoti labu motivācijas programmu, kad četrdesmit stundu garumā cilvēks varēja atnākt un piedalīties dažādās aktivitātēs un saprast, ko tad viņš īsti grib darīt. Tad, kad cilvēkam noliek priekšā piecas konfektes un saka - visas tās ir garšīgas, viņš saka, nē, nav garšīgas, man jāpagaršo, tad kad pagaršo, tad viņš saprot, kuras ir garšīgākas. Motivācijas programmā dalībnieks pamēģināja, piemēram, rokdarbus vai datormācību, vai vēl kaut ko, un tad varēja izvēlēties. Tieši piedalīšanās nodarbībās ir labākais veids kā saprast, ko darīt tālāk. 
     Viens no veiksmīgākajiem moduļiem bija „Dzīves skolas modulis”. Cilvēki nāca un mācījās dažādas dzīves prasmes, savstarpēji dalījās pieredzē, brauca uz dažādām vietām skatīties, klausīties, iepazīties un sadraudzēties. Protams, arī pārējie moduļi, piemēram, „Pirts modulis”, kas bija pilnīgs jaunums, bija ļoti veiksmīgi. Pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti, funkcionāliem traucējumiem ļoti pieprasīta bija datormācība. Daudziem cilvēkiem radinieki un tuvinieki ir ārzemēs, un viņi apguva saziņu „Skype”, e – pasta izmantošanu, sociālo portālu izmantošanu. Manuprāt, liels ieguvums bija tas, ka cilvēki varēja braukt uz jaunveidojamo rehabilitācijas centru lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs” un darboties dārzā, baudīt dabu. Cilvēkiem, kuri nāca uz nodarbībām, tika pasniegtas arī pusdienas.
     Neliekuļojot un neko nepārspīlējot, paldies Dievam, paldies visiem kolēģiem, kas iesaistījās projekta aktivitāšu īstenošanā – mēs esam saņēmuši vislabākās atsauksmes, kopā ar vienu vienīgu vēlmi - kā gribētos, ka projekts varētu turpināties! Interesanti, ka informāciju par projektu izplatīja paši cilvēki, cits citam stāstot un aicinot uz biedrību. Mums pat nevajadzēja likt avīzē sludinājumus. Labākā reklāma ir pašu cilvēku liecības. 
     Šis projekts ir pierādījis sevi kā ļoti derīgs, vajadzīgs, cilvēki jūtās iesaistīti un arī atbildīgi, ka viņiem kaut kas tiek uzticēts. Viņi šeit bija gaidīti. Kad cilvēks nonāk tādā stāvoklī, kad viņš īsti sabiedrības apritē nav, viņam kontaktu loks samazinās. Biedrībā to varēja atkal paplašināt. Un tie cilvēki, kas piedalījās aktivitātēs, nevēlas vairs atgriezties mājās un sēdēt savās četrās sienās, ir skaidrs, ka noteikti jābūt turpinājumam.
     Esam uzrakstījuši jaunu projekta pieteikumu Sabiedrības Integrācijas fondam. Pirmajā kārtā jau esam saņēmuši atbalstu, ceram uz atbalstu arī otrajā kārtā, lai varētu iesāktās aktivitātes turpināt. Paralēli tam esmu Saeimā ticies ar Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāju Aiju Barču, esmu runājis arī ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli, esam rakstījuši vēstules ierēdņiem, kā nodrošināt šiem veiksmīgajiem, sekmīgajiem projektiem ilgtspēju. Šobrīd nevalstiskajām organizācijām nav lielas iespējas turpināt iesāktos darbus. Jo paši cilvēki jau šeit nākot neko nemaksāja, kāds par viņiem samaksāja.
     Ir daudzi fondi, kuri izsludina projektu konkursus, sakot, ka vajag inovatīvus pakalpojumus. Šis bija gana inovatīvs projekts, kurš pierādīja to, ka mērķgrupas cilvēkiem ir vajadzīgs atbalsts, praktiska palīdzība un komunikācija. Inovatīvi projekti ir labi, bet tai pašā laikā arī tie projekti, kuri piedāvā pārbaudītas aktivitātes, ir vajadzīgi.”  
                                                                                         
8.jūlijā Liepājas Neredzīgo biedrība uzsāka realizēt Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.–2014.gadu perioda programmas „NVO fonds” un Sabiedrības Integrācijas fonda finansētu projektu „Pilnveidojot sevi sabiedrībai” (Nr. 2012/EEZ/DAP/MAC/014/3/NAC/004). Projekta finansētājs ir EEZ finanšu instruments – Islande, Lihtenšteina, Norvēģija (95% finansējuma) un Latvijas valsts (5% finansējums) Projektu īstenosim līdz 2015.gada 31.decembrim. 
Iecerētās aktivitātes īstenosim visā Latvijā. Turpināsim biedrības biedru interešu aizstāvību, pašu darbinieku kapacitātes paaugstināšanu, iegūstot jaunas zināšanas un pieredzi, turpināsim sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām vides pieejamības jautājumu risināšanā un universālā dizaina principu nostiprināšanā likumdošanā. Strādāsim, lai likumdošanā ieviestu atbalsta pasākumus darba devējiem cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības jomā. Turpināsim informatīvi izglītojošos pasākumus skolu jaunatnei un sabiedrībai par cilvēku ar invaliditāti iespējām, kā arī sadarbosimies ar citām NVO visā Latvijā.
Viens no galvenajiem mērķiem ir panākt, ka organizācijai attīstoties un pilnveidojot savu darbību, tā kļūst par pozitīvu piemēru citām NVO labas pārvaldības un atklātības jomā. Iegūto projekta pieredzi popularizēsim, motivējot citas invalīdu NVO aktīvi aizstāvēt un pārstāvēt savas mērķgrupas intereses, līdzdarboties vietējo un nacionālo problēmu risināšanā. 
Projekta īstenošana Liepājas Neredzīgo biedrībai nodrošina iespēju turpināt sekmīgu darbu cilvēku ar invaliditāti labā, sadarbojoties ar pašvaldībām, valsts institūcijām, uzņēmējiem, NVO, fondiem un citiem atbalstītājiem, veicināt pilsoniskas sabiedrības attīstību. Laba pārvaldība un atklātība organizācijā dos mūsu biedriem, cilvēkiem ar invaliditāti, citām invalīdu NVO un sabiedrībai kopumā reālu un ilgstošu atbalstu nākotnē.
 
LNSK „Ezerkrasts” pasākumu plāns septembrim:
 
3. septembris – 100 lauciņu dambretes ātrspēle
13. septembris – pārgājiens
24. septembris – dartsFacebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.