Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
28.08.2013 Autors: LNB


     Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta ietvaros 2. augustā, pie Glābšanas stacijas, tika atklāta pirmā Latvijā atklātā peldvieta cilvēkiem ar invaliditāti. Uz atklāšanu bija pulcējušies peldvietas veidotāji un vairāki desmiti cilvēku ar īpašām vajadzībām, tostarp – ļaudis ratiņkrēslos. Viņi pauda neviltotu prieku par iespēju beidzot peldēties jūrā. 
 
     Peldēties nu iespējams gan cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuriem palīdzēs četri dežuranti, gan cilvēkiem ar redzes traucējumiem, jo ir sarūpētas speciālas aproces un bojas, kas ar skaņas signālu palīdzību neredzīgajiem palīdzēs orientēties ūdenī.
 
     Izveidotais komplekss ietver cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem pielāgotas pārģērbšanās un labierīcību telpas ar dušu un tualeti. Ģērbtuvē cilvēkiem iespējams pārģērbties, atstāt savas mantas un pa platu, cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotu laipu, doties uz jūru, lai ratiņkrēslā vai patstāvīgi izbaudītu peldi jūrā vai atpūstos jūras krastā. Savukārt jūrā pretī Glābšanas stacijai izvietots audioboju komplekts, kas ar skaņas signālu neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem ļauj noteikt atrašanās vietu jūrā un droši peldēt. Cilvēku ar redzes traucējumiem ērtībām Glābšanas stacijas teritorijā ir uzstādīta taktilā karte, kas ataino tās teritoriju un izeju uz jūru. Glābšanas stacijā pieejami arī pavadoņa – asistenta pakalpojumi. Ikdienā dežurēs četri asistenti. Aicinām visus biedrības biedrus un citus interesentus braukt skatīties, testēt, piedalīties, izteikt savus priekšlikumus, lai vajadzības gadījumā peldvietu varētu uzlabot. Jo, kā saka Māris Ceirulis: „ ...šī peldvieta ir vajadzīga mūsu ļaudīm, un tā nav izveidota vārnām un kaijām.”Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.