Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
[email protected],
[email protected]

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.10.2020 Autors: LNB

Ole Hallesbijs

“PAR LŪGŠANU”

20.turpinājums

Tagad aplūkosim dažus gadījumus, kas kristieti spiež gavēt.
Pirmkārt, tie ir dažādu kārdinājumu laiki. Kad Jēzus tika vests kārdināšanā tieši pēc kristīšanas, ar kuru bija saņēmis bruņojumu savas misijas veikšanai, Viņš gavēja. Un Viņš gavēja ilgi, četrdesmit dienas. Tik nopietni Jēzus izprata cīnu pret kārdinājumu. Pēc tā mēs varam saprast, cik vieglprātīga ir mūsu attieksme pret kārdinājumiem. Pat Jēzus, kas bija brīvs no grēkiem, tātad pazina nepieciešamību ar gavēšanas palīdzību koncentrēt savu dvēseli, pirms Viņš uzsāka divkauju ar sātanu. Tāpat mēs redzam, ka Jēzus gavēja tad, kad pēc brīnumainās paēdināšanas tuksnesī tauta Viņu gribēja iecelt par ķēniņu, kaut arī šis Viņa gavēnis bija īsāks un vienkāršāks. Viņš atteicās no nakts miega (Mt. 14, 23), lai sakopotu dvēseli netraucētā sabiedrībā ar savu Tēvu un tā darītu pilnīgu savu spēku, kas liekams pretī kārdinātājam, kurš Viņu vajāja arī šeit. Ja mūsu kārdinājumiem ir un paliek tāda vara pār mums, kā tas īstenībā ir, tad iemesls meklējams tur, ka mēs neizmantojam gavēšanu, lai nonāktu Dieva svētīgajā tuvumā un tādējādi spētu izdarīt radikālu lēmumu, kā atbrīvoties no sātaniskā kārdinātāja.
Otrkārt, mēs jūtam nepieciešamību gavēt pirms svarīgiem lēmumiem.
Kad Jēzum bija jāizdara visai pasaulei tik svarīgā apustuļu izvēle, Viņš iepriekšējo nakti pavadīja viens lūgšanā. (Lk. 6, 12) Kaut gan Viņš atradās nepārtrauktā saistībā ar savu Tēvu un Viņa gars nekad nebija bijis aptumšots ar kādu grēku, Viņš tomēr juta nepieciešamību stiprināt savu dvēseli nakts klusumā netraucētā sabiedrībā ar Tēvu, lai nākošajā dienā savā izvēlē varētu sekot Tēva vadībai.
Šajā sakarā es gribētu atgādināt nelielo stāstu no Apustuļu darbu 13. nodaļas 2. panta: ,,Kad tie kalpoja Tam Kungam un gavēja, Svētais Gars sacīja: «Nošķiriet man Barnabu un Saulu darbam, kādam es viņus esmu aicinājis!"" Tātad, kamēr viņi gavēja, notika tas, ka Gars pateica izšķirošos
vārdus - vārdus, kas Pāvilu noveda viņa pirmajā misijas ceļojumā un radīja visu misijas kustību pagānu zemēs.
Mēs bieži vien nepieņemtu tik daudz pārsteidzīgu lēmumu un tik bieži bez padoma nestāvētu izšķirošas izvēles priekšā, ja gavējot dotu Garam izdevību satvert mūsu uz ārieni vērsto un grūti pieejamo dvēseli.
(turpinājums sekos)Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.