Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
31.10.2017 Autors: LNB

No 6. līdz 8. septembrim centrā ,,Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē, pateicoties Liepājas pilsētas pašvaldības atbalstam, notika ,,Veselības dienas pieaugušajiem ar invaliditāti 2017.” Siltajam laikam priecējot, tajās piedalījās 50 dalībnieki – cilvēki ar dažāda veida invaliditāti, 10 nodarbību vadītāji un 13 brīvprātīgie. Trīs dienas pasākuma dalībnieki vingroja fizioterapeita vadībā, apguva pareizas nūjošanas un riteņbraukšanas, arī tandēm riteņbraukšanas iemaņas, piedalījās sporta stafetēs, spēlēja intelektuālās un galda spēles un izzināja veselīga uztura principus, klausījās lekcijas par pareizu garīgo veselību un fizisko slodzi.
Šāds pasākums biedrībā notika pirmo reizi, programma bija intensīva un malā sēdētāju nebija. Katru vakaru, ikdienas aktivitātēm noslēdzoties, pasākuma dalībnieki piedalījās izzinošās spēlēs, saņemot nelielas balvas par drosmi un centību. 
 Lūk, Sintijas Ķeires, Liepājas Neredzīgo biedrības sabiedrisko attiecību speciālistes, teiktais:  “Domāju, ka šis pasākums deva iespēju cilvēkiem ar invaliditāti izrauties no ikdienas rutīnas, sanākt kopā, lai stiprinātu savu fizisko un garīgo veselību. Apkārt bija tik daudz smaidīgu un priecīgu cilvēku!  Pasākums bija daudzšķautnains, labi organizēts, ar lielisku komandu – sertificēti pasniedzēji, sociālie darbinieki un brīvprātīgie. Neviens no pasākuma dalībniekiem nejutās atstumts, bet tika iedrošināts piedalīties kādā no aktivitātēm, atbilstoši katra spējām. Ne viens vien atzina: “Šādu pasākumu jau sen vajadzēja uzrīkot!”” 
Pasākuma brīvprātīgā Madara Poriķe: “Piedalījos visas trīs dienas kā brīvprātīgā, asistējot cilvēkiem sporta, intelektuālo un galda spēļu nodarbībās. Cilvēki ar prieku piedalījās stafetēs, spēlēja futbolu un volejbolu, vingroja. Dalībnieki pat novilka basas kājas, lai veiktu dažādas stafetes, izbrienot dubļu peļķes. Tur bija nepieciešams spēks!”.
Anita Capova, II gr. invalīde no Jelgavas: “Esmu ļoti priecīga un pateicīga, ka man bija iespēja piedalīties Liepājas Neredzīgo biedrības rīkotajās Veselības dienās. Organizācija bija ļoti augstā un kvalitatīvā līmenī. Dienas pagāja ātri, tās bija ļoti saturīgas un interesantas. Uzzināju daudz jauna. Vakaros bija patīkams nogurums. Protams, ka iepriecināja arī izcili gardais un sātīgais ēdiens. Paldies par šīm neaizmirstamajām dienām. Gūtais pozitīvais lādiņš mani vēl ilgi iepriecinās!” 
Marika Beļēviča,  kursa "Veselīgs uzturs un dzīvesveids” lektore: 
“Cilvēka lielākā vērtība ir veselība, kuras pamatā ir vairāki faktori, no kuriem viens saistīts ar veselīga uztura un dzīvesveida ievērošanu. Veselīga uztura pamats ir kvalitatīva, pilnvērtīga un nekaitīga pārtika, vietējās saimniecībās (īpaši bioloģiskās saimniecībās) ražotie produkti. Protams, nedrīkst aizmirst par regulārām fiziskām aktivitātēm. Es ticu un esmu pārliecinājusies praksē, ka organisma atjaunošanās, veselības atgūšana un uzturēšana ir iespējama caur līdzsvarotu dzīvesveidu – sabalansētu uzturu, fiziskām aktivitātēm un psiholoģisko komfortu. Ikvienā no mums mīt milzīgs, bieži vien neapjausts fiziskais un garīgais potenciāls, kas var palīdzēt atjaunoties un atveseļoties. 
Mēs visi kopā piedzīvojām 3 brīnišķīgas dienas brīvā dabā, un pasākuma dalībnieku lielā interese un aktīva piedalīšanās nodarbībās ir apliecinājums tam, ka cilvēkiem ir nepieciešamas šādas aktivitātes. Bija skaidri redzams dalībnieku neviltotais prieks un pateicība par notiekošo.”
Māris Ceirulis, biedrības vadītājs: “Priecājamies par to, ka septembra sākumā varējām novadīt Veselības dienas sadarbībā ar Liepājas domes Veselības daļu. Paldies Elīnai Tolmačovai un Anitai par sadarbību! Paldies, ka varējām 50 cilvēkiem nodrošināt šīs brīnišķīgās trīs dienas, kurās cilvēki ar invaliditāti varēja saņemt dažādus padomus, konsultācijas, praktisku palīdzību, iesaistīties nodarbībās, būt sadraudzībā, veidot jaunas attiecības un kontaktus ar citiem cilvēkiem. 
Dalībnieki bija sabraukuši no dažādām Latvijas vietām. Tālākie braucēji bija no Valmieras, kā arī no citām Latvijas pilsētām. Dalībnieki bija dažādi cilvēki ar dažādām invaliditātēm, kuri varēja saņemt daudzveidīgu profesionāļu atbalstu, kā, piemēram, fizioterapeita un ergoterapeita. Bija iespēja piedalīties pilates nodarbībās, orientēšanās pasākumos, veselīga uztura lekcijās, kā arī tika piedāvāta iespēja izbraukt ar tandēma riteni. 
Paldies arī Mārcim Grīnbartam, kurš vadīja visu pasākumu. Paldies visiem brīvprātīgajiem, kas iesaistījās un atbalstīja. Kopumā ļoti vērtīgs pasākums, cilvēku sirdīs un atmiņā paliekošs. Vēl joprojām daudzi izsaka pateicību par šīm brīnišķīgajām dienām. 
Neskatoties uz to, ka jau septembra sākumā naktis mazliet kļuva vēsākas un dažiem nācās gulēt teltīs, nebija nekādu pārmetumu. Bet tieši otrādi, visa pieredze tika atzīta par interesantu piedzīvojumu, piemēram, izbaudīt, ko nozīmē tādā atspirdzinošā laikā nakšņot teltī. Esot bijis ļoti aizraujoši. Šis laiks bija tiešām vērtīgs un ceram, ka Dievs dos, un arī nākamgad turpināsim rīkot šādus pasākumus.”
 
13.oktobrī visā Latvijā, arī Liepājas Neredzīgo biedrībā, tika atzīmēta Starptautiskā Baltā spieķa diena. Arī šogad pasākums norisinājās Liepājas Neredzīgo biedrības Lielajā zālē, kopā pulcējot ap 300 biedrus un viņu atbalsta personas. 
Pasākuma pirmajā daļā ar muzikālu priekšnesumu uzstājās biedrības biedri Kaspars Rudzroga un Vladimirs Istļajevs, viņiem sagatavoties bija palīdzējusi Dace Stieģele, biedrības mūzikas terapeite un klavierspēles pasniedzēja. 
Kā katru gadu, arī šogad ar izjustu dzejas lasījumu sanākušos priecēja biedrības dvēsele – Aigars Bušs. Sadarbības partneri, Liepājas un citu pašvaldību pārstāvji veltīja sirsnīgus pateicības vārdus biedrībai un tās ilggadējam vadītājam Mārim Ceirulim par ieguldīto darbu, rūpējoties par cilvēku ar dažāda veida invaliditāti vajadzībām. 
Otrajā daļā muzikālo priekšnesumu sniedza vokālā grupa „Šokolāde”, izpildot Latvijā pazīstamu mākslinieku sacerētas dziesmas, kuras ar skaļiem aplausiem atzinīgi novērtēja pasākuma dalībnieki. Svētku koncertam noslēdzoties, klātesošie tika aicināti nobaudīt svētku mielastu, pavadot laiku sarunās un dejās. 
Par pasākumu paldies saka arī viena no aktīvākajām biedrības biedrēm Ināra Ozola: ,,Man kā apmeklētājai šķita, ka pasākums ļoti pozitīvas emocijas radīja tieši labās organizētības dēļ. Nevienu brīdi nebija garlaicīgi – raiti mainījās runas ar darbībām, viesu uznācieni, pašu biedru uzstāšanās, brīnišķīgais koncerts, mielasts un dejas. Bija atsevišķi galdi, pie kuriem varēja piebraukt ratiņos sēdošie, savukārt darbinieki veikli palīdzēja tiem, kuri bija ar pārvietošanās palīglīdzekļiem. Katrs individuāli varēja piekļūt pie bagātīgi klātajiem galdiem un našķoties cik vēlas. Attieksme nodrošināja ļoti pozitīvas emocijas! Galvenā mācība no tā visa – būt saprotošiem! Paldies arī floristei Birutai par skaisto zāles noformējumu –  vienkārši, bet glīti!”
Savukārt 16.oktobrī Ūliha ielā notika gadskārtējā ielu akcija sadarbībā ar Ceļu policiju un CSDD, kuras laikā biedrības brīvprātīgie šķērsoja ielu ar paceltu balto spieķi. Akcijas mērķis - atgādināt autobraucējiem būt uzmanīgiem un palaist pāri brauktuvei neredzīgos cilvēkus. Jāatzīst, ka šogad pasākums izvērtās diezgan ekstrēms, jo autobraucēji nelabprāt deva ceļu neredzīgajiem un tikai retais apstājās. 
Baltā spieķa dienu varējām noorganizēt, pateicoties Liepājas pilsētas pašvaldības finansējumam un uzņēmuma „Philip Morris Latvia” finansiālajam atbalstam, kā arī citu uzņēmumu un labvēļu devumam. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.