Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.08.2010

„NESPĒJ ATTEIKTIES NO SAVIEM PACIENTIEM”

(No World Blind Union mājas lapas)

Linda Medlo - Džekobsa ir veterināre, speciāliste dzīvnieku ādas slimību ārstēšanā. Viņa saņēmusi daudz prēmiju par sasniegumiem šajā veterinārijas nozarē. Lasa lekcijas Džordžijas universitātē (ASV). Viņai ir sava klīnika ar modernu laboratoriju, kurā tiek veikti pētījumi ādas slimību ārstēšanā. Linda ir sarakstījusi vairākus zinātniskus darbus un joprojām vada tālākos pētījumus. Un līdztekus tam, atrod laiku arī ģimenei: diviem tīņiem un vīram — dzīvnieku kardiologam (sirds slimību speciālistam).
Ar ko Linda atšķiras no kolēģiem? Ar to, ka viņa ir nedzirdīga un neredzīga, tāpat kā citi apmēram 7000 viņas likteņa biedri Amerikā. Pirms 50 gadiem viņa piedzima pilnīgi vesela, ar labu dzirdi un redzi. Ceturtajā klasē strauji sāka pasliktināties spēja dzirdēt, bet vidusskolā — arī redzēt. Tikai pēc vairākiem gadiem ārsti atklāja, ka viņu skārusi slimība, ko sauc par Ašera sindromu, un atzina, ka nespēj viņai palīdzēt atgūt redzi un dzirdi. Turklāt brīdinot, ka paliks arvien sliktāk. Viņu prognozes diemžēl piepildījās vēl ātrāk nekā ārsti paredzēja.
Sākumā Linda it kā padevās savam smagajam liktenim — ierāvās sevī, sāka izvairīties no skolasbiedriem, pieaugušiem paziņām. Vienīgi dzīvnieku sabiedrībā Linda atraisījās un jutās labi. Tāpēc, neskatoties uz nepatīkamajām izredzēm nākotnē, viņa nolēma sekot savam aicinājumam un veltīt dzīvi dzīvnieku veselības aprūpei. Linda, pateicoties lielam gribasspēkam, ieguva doktora grādu, pabeidzot studijas Ohaijo universitātē. Pēc tam strādāja Mičiganas universitātē un dziļāk pētīja dažādu dzīvnieku slimību izcelsmi, izvēloties turpmāko specializāciju — ādas slimības.
„Par ķirurģiju es varēju tikai sapņot,” vēlāk teica Linda. Viņa taču nedzirdētu, ko saka pārējie kolēģi operācijas laikā, kad sejas nosedz maskas.
Vēl pēc četriem gadiem Dr. Medlo ieguva maģistra grādu izvēlētajā specialitātē un sāka lasīt lekcijas studentiem par sīko dzīvnieku ādas slimībām. Pēc dažiem gadiem viņa saņēma profesores amatu ar doktora grādu.
Dr. Medlo atzīst, ka viņa savu darbu labi spēj veikt tikai ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību, nomainot dzirdes aparātu pret miniatūru radiouztvērēju austiņām, kurās klausījās studentu uzdotos jautājumus. Viņas dators tika aprīkots ar speciālu teksta palielināmo ierīci, lai viņa varētu nolasīt to no monitora ekrāna. Taču drīz vien arī dators vairs nevarēja palīdzēt acīm, kuras vērās arvien dziļākā tumsā. Tad Linda Medlo sāka apgūt neredzīgo Braila rakstu. Nedzirdīgo — neredzīgo rehabilitācijas centrā konsultanti palīdzēja viņai apgūt vēl citas komunikācijas ierīces, to skaitā datorteksta pārveidošanai Braila raksta zīmēs u. c.
Līdztekus Lindai Medlo dzīvnieku klīnikā pieņemšanas laikā asistē vairāki topošie ārsti, kas informē par saviem novērojumiem, izmeklējot dzīvniekus. Profesore dzīvniekus aptausta ar rokām, apspriežas ar asistentiem par diagnozi un iespējamo ārstēšanu.
Pat savu nelaimi — nespēju dzirdēt un redzēt, doktore Medlo izmanto jauno studentu apmācībā kā uzskatāmu piemēru tam, ka ārstam jāizmanto visi savi maņu orgāni un iespējas, lai izārstētu dzīvnieku. Dzīvnieku var izmeklēt, ne tikai ar acīm apskatot, bet viņu var iztaustīt, apostīt, sajust viņa emocijas, vibrācijas, izmantot savu intuīciju, paredzēšanas spējas utt.
Ne velti studenti, gan bijušie, gan esošie, viņai veltī tādus apzīmējumus kā „viņa mūs iedvesmo, atbalsta, līdzi jūt, viņa ir teicama pasniedzēja, zinoša speciāliste, aizrautīga zinātniece, radoša personība, atsaucīgs cilvēks...”.
Savas karjeras laikā Medlo saņēmusi vairākus apbalvojumus: stipendijas, prēmijas un balvas par izcilu pasniedzējas darbu. Īpašu atzinību izpelnījies viņas zinātniski populārais darbs sīko dzīvnieku ādas slimībās, kas labi noder plašai publikai „mazo brāļu” ārstēšanai mājas apstākļos.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.