Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.08.2010

(no www.worldofchristmas.net)
    
Doktors Žils Puansets bija Amerikas pirmais vēstnieks Meksikā. Viņš uz savu dzimteni atveda šo sarkanzaļo, staraino puķi. Neredzētais augs tika nosaukts vēstnieka vārdā par puansetiju. Vēl tas tiek dēvēts par Liesmojošo lapu un Svētās nakts puķi. Meksikā šis zieds izsenis tika saistīts ar Ziemassvētkiem. Ir divas šī stāsta versijas. Vienā no tām tiek stāstīts par diviem maziem bērniem – Mariju un viņas jaunāko brālīti Pablo, bet otrajā galvenie varoņi ir brālēns un māsīca – Pepita un Pedro. Lai gan atšķirīgi ir tikai varoņu vārdi, stāsts ir par vienu un to pašu.
Tātad, brālis un māsa nāca no ļoti nabadzīgas ģimenes. Viņi dzīvoja ciematiņā un viņiem tik tikko pietika iztikas. Tuvojās Ziemassvētki, dažādie svētku pasākumi, krāšņie rotājumi, jautrība vilināja bērnus. Ciemata baznīcā bija izveidota Betlēmes ainiņa, un bērni bez īpaša pamudinājuma nesa Jēzus bērniņam skaistas dāvanas.
Marija un Pablo arī karsti vēlējās dot dārgas dāvanas Svētajam Bērnam. Ciemata bērni dedzīgi pārrunāja, kas būtu vispiemērotākais, ko dāvāt Bērnam silītē. Marija un Pablo zināja, ka viņiem nav naudas, viņiem nav vispār nekā, ko dāvināt. Bet bērniem tik ļoti gribējās aiziet uz baznīcu un kaut ko dot Viņam!
Svētku priekšvakarā Marija un Pablo, nedaudz agrāk par pārējiem, devās uz dievkalpojumu. Tā kā tiem nebija nekā cita ko dot Jēzus bērniņam, viņi domāja saplūkt lapas no augiem, kuri auga ceļa malā, lai silītē guļošajam izveidotu mīkstāku guļvietu un izrotātu silīti. Kamēr bērni pušķoja, ieradās pārējie ciema bērni, kuri nežēlīgi sāka abus ķircināt. Marija un Pablo raudāja no kauna un bezspēcības. Un tad notika brīnums. Pēkšņi lapās it kā uzliesmoja spilgti sarkanas ziedlapas, tās izskatījās kā stari.
Tas bija tik brīnišķīgi, ka ikviens stāvēja kā apburts no redzētā skaistuma. Ikviens saprata, ka tas, kas dots no patiesas sirds un mīlestības, Jēzum ir dārgāks par ikvienu viskrāšņāko un dārgāko dāvanu, kādu vien ir iespējams nopirkt. No tā laika puansetijas ziedi ir vispopulārākie Ziemassvētku rotājumi.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.