Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
13.01.2014 Autors: LNB

“Frizierīte, kas nenokar degunu”
Sarunājas Aigars Bušs 
- Labdien, pastāsti par sevi!
- Labdien, mani sauc Gunita Kronberga! Es biedrībā strādāju jau gandrīz trīs gadus par frizieri. Vispār biedrībā es jau esmu apmēram piecus gadus. Vispirms vienkārši nācu mācīties datorus. Mācījos un šo to skatījos... 
- Tu nāci un šo to skatījies. Kāpēc tu nāci? Vai tev pašai ir noteikta invaliditāte? 
- Jā, man ir otrās grupas invaliditāte. Nākt man ieteica paziņa, kas šeit strādāja. Aicināja nākt un darboties, tā es iestājos biedrībā.
- Kā sāki strādāt par frizieri? Tu mācījies datorus, bet ja neviens nebūtu uzzinājis par to, ka māki griezt matus, par frizieri taču nebūtu sākusi strādāt?
- Mana pamatprofesija ir frizieris. Līdz šim gan ļoti intensīvi nebiju strādājusi, bet neliela prakse bija. Laikam Mārim radās ideja, ka biedrībā varētu būt frizieris. Viņš zināja par manu profesiju, piedāvāja un es piekritu. Sākumā divus gadus šī bija subsidētā darbavieta. Man bija mazs kabūzītis agrākās veļas mazgātavas vietā, to iekārtoja, lai varētu darboties. No sākuma jau negāja viegli. Pagāja laiks līdz visi uzzināja, ka šeit iespējams savest kārtībā matus. Nu gan esmu pieradusi, arī cilvēki pieraduši pie manis. 
- Vai friziera pakalpojumi ir bez maksas, vai ir kāds līdzmaksājums? 
- Sākumā pakalpojums biedriem tiešām bija bez maksas. Bet ar laiku nolēmām, ka vajag nelielu līdzmaksājumu, jo daudzi cilvēki sāka nākt pārāk bieži - pat tad, kad nemaz vēl nevajadzēja griezt matus. Tā kā man ir arī veselības problēmas, tad nevaru tik daudziem palīdzēt. 
- Saprotu, ka tagad vairs šī nav subsidētā darba vieta? 
- Jā, kādu laiku pastrādāju kā brīvprātīgā, bet tagad esmu „simtlatniece”. Frizēju un, ja vajag, padaru ko citu. 
- Kādi ir tavi plāni pēc tam, kad beigsies simtlatnieku programma? 
- Tā kā man šeit ļoti patīk, ļoti ceru, ka arī turpmāk varētu kādā projektā iesaistīties un būt par frizieri. 
- No kurienes tu esi? 
- Esmu dzimusi Saldū, līdz četrpadsmit gadiem nodzīvoju tur, bet uzskatu sevi par liepājnieci. Dzīves lielāko daļu esmu nodzīvojusi Liepājā. Mācījos 48. profesionāli tehniskajā skolā, bet profesijā neesmu strādājusi. Par frizieri kļuvu vēlāk. Esmu trīs dēlu mamma un vecmāmiņa mazdēliņam. Dēli jau lieli, viņiem savas ģimenes. Dzīvojam ar vīru divi vien pa māju, mums ir kaķis un suns, garlaicīgi nav. 
- Vai tev ir kāds vaļasprieks? 
- Man ļoti patīk rokdarbi! Jau sen adu visādas zeķītes un cimdus, bet biedrībā esmu iemācījusies daudz ko vairāk. Man ļoti iepaticies pīt no klūgām. Ja ir brīvs laiks, eju pie Ingas Gūtmanes un mēģinu uzpīt ko skaistu. 
- Kāds ir tavs novēlējums cilvēkiem? 
- Novēlu vienkārši nekad nenokārt degunu, vienmēr būt smaidīgiem, priecīgiem, lai cik grūti arī būtu!  
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.