Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
[email protected],
[email protected]

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.10.2021 Autors: LNB

Ir aizritējis 15. oktobris, kas Liepājas Neredzīgo biedrībai ir īpaša diena, jo tā ir starptautiskā “Baltā spieķa diena”. Svētku sajūta un labais noskaņojums šogad tika visiem biedriem, brīvprātīgajiem un sadarbības partneriem, kuri pēdējā gada laikā pašaizliedzīgi veltījuši savu laiku un ieguldījuši darbu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanai tika sūtīts elektroniski. 

Ņemot vērā valstī esošos pulcēšanās ierobežojumus, tika pieņemts lēmums, šogad Starptautiskās Baltā spieķa dienas svinības veidot attālināti, bet jebkurā gadījumā uzburt svētku sajūtu. Šogad tika izsūtītas kartiņas visiem biedriem un brīvprātīgajiem, kā arī aktīvākajiem 160 biedriem tika sagatavotas dāvanas, par ieguldīto laiku Liepājas Neredzīgo biedrībā. Kā arī visas nedēļas garumā no 11. oktobra līdz 15. oktobrim, visi interesenti varēja apmeklēt Liepājas Neredzīgo biedrību un apskatīt cilvēku ar invaliditāti veidotus rokdarbus un video sižetā apskatīt kā mums ir gājis šajā gadā. 

Baltā spieķa dienas pasākums šogad bija pa visam neierasts, bet tā pat kā citus gadus kopā ar mūziku, dzeju un pateicības vārdiem.  Biedrības biedrs un valdes loceklis Aigars Bušs veltīja Leonīda Breikša skaisto dzejoli “Dzērves”. Kā arī, lai veicinātu svētku noskaņojumu, protams neiztikt arī bez mūzikas, to šogad mums spēlēja Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas audzēknis Kirils Švidčenko (ped. Dace Milzere). Kirils muzicēja uz akustiskās ģitāras. Kā arī ar savu runu pagodināja Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs  Māris Ceirulis, kurā viņš dalījās ar šī gada laikā paveikto un nākotnes iecerēm. Gada pārskatu, gan arī šo sagatavoto video rullīti ir iespējams apskatīt ikvienam Liepājas Neredzīgo biedrības mājas lapā- redzigaismu.lv un Youtube.com kontā.

Ielu akcija
15. oktobrī no plkst. 9:00 līdz 10:00 pagodinot Baltā spieķa dienu rīkojām gadskārtējo Ielu akciju, kura šogad notika Ģenerāļa Baloža ielā, lai sabiedrībā veicinātu izpratni par cilvēku ar redzes invaliditāti iekļaušanu ceļu satiksmē. Latvijas ceļu satiksmes noteikumu 147. punkts paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Ielu akcijā piedalījās divi  cilvēki ar redzes invaliditāti, Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis un valdes loceklis Aigars Bušs. Šogad arī bija daļa autovadītāji, kas neievēroja baltā spieķa signālu, bet saildzinoši ar pagājušo gadu ir acīm redzami uzlabojumi. Daļa autovadītāju samazināja braukšanas ātrumu, taču neredzīgo gājēju apbrauca, nevis apstādināja transportlīdzekli. Šāda rīcība, protams, nerada drošus apstākļus ceļa šķērsošanai. Visu akcijas laiku Valsts policija fiksēja noteikumu pārkāpējus. Neuzmanīgākie autovadītāji tika arī apstādināti – tiem sastādīja pārkāpuma protokolus. Mēs rīkojam šo akciju katru gadu, lai atgādinātu autovadītājiem būt uzmanīgiem, iecietīgiem un palaist pāri brauktuvei neredzīgus cilvēkus. Ceram, ka autovadītājiem šī pieredze kalpos kā mācība un paliks atmiņā, lai neredzīgie gājēji varētu justies arvien drošāk.
__________________
Pasākumi notiek Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta “Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot” 2021 (Nr.26/2.8.5.) ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta arī Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta “Darbosimies un pilnveidosim kopā- “Dvēseles veldzes dārzā””. Nr. 2021.LV/NVOF/MAC/003/24
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.