Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
18.06.2021 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
“Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot” 
Nr.26/2.8.5. 


17. jūnijā organizējām orientēšanās sacensības jauniešiem ar invaliditāti Liepājas pilsētvidē, lai viņi labāk varētu iepazīt viens otru un pilsētu, kurā dzīvo. 

Plkst. 10:00 tikāmies pie Liepājas himnas tēla “Laivenieka”, lai savstarpēji iepazītos un uzzinātu pirmo sacensību uzdevumu. Pirmais jautājums, kuru katram uzdeva sacensību rīkotāja Inese, bija: “Kāda krāsa Tu šodien esi un kāpēc?”

Piefiksējām dažus piemērus, kurus sadzirdējām no sacensību dalībniekiem:
    Andis jutās kā dzeltenā krāsa, jo viņš sevi redz kā saulīti.
    Elīna S. jutās zaļa, jo viņai patīk viss, kas ir zaļš, vislabāk patīk liepas un arī dzert liepziedu tēju.
    Arī Madara jutās kā dzeltenā krāsa, jo viņai ļoti patīk saulespuķes un arī to sēkliņas, it īpaši, kad tās ir uzgrauzdētas. 
    Elīna K. jutās kā baltā krāsa, jo viņai galvā bija balta cepure un pašai mājās ir balts kaķis, kas viņai ir vismīļākais.
    Arī Viktorija jutās zaļa, jo tā viņai ir mīļākā krāsa un viņai ļoti garšo gurķi.

Pirmais uzdevums jauniešiem bija saskaitīt, cik Liepājas himnas tēlus viņi sastapuši līdz nākamajam kontrolpunktam – “Vēja mātes” jeb pieminekļa bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem. Tur katrs varēja iegūt balvā konfektes par himnas tēlu nosaukumu nosaukšanu. Papildus tam katram bija jānosauc 3 vietas, kuras katram vislabāk patīk Liepājā, un lielākajai daļai vismīļākās vietas bija pludmale, jūra un sava dzīvesvieta.

Nākamais kontrolpunkts bija Gulbīšu dīķis, kurā katram bija jāizlozē lapiņa un jāatveido dzīvnieks, kas attēlots uz bildes, piemēram, žirafe, vista, zaķis, lauva, cūka, lācis u.c. Pārējie dalībnieki tikmēr minēja, kas tas ir par dzīvnieku. Tie, kuri atminēja pareizi, saņēma balvā konfekti. 

Tālāk devāmies uz nākamo kontrolpunktu – strūklaku pie Daugavas stadiona. Šeit pievērsāmies radošām nodarbēm. Katrs varēja izvēlēties krāsainu papīra tauriņu, izrotāt to ar spožām uzlīmēm un pielīmēt tam koka kātiņu, lai izveidotu košu rotājumu, kuru pēc tam aiznest mājās. 

Noslēgumā devāmies uz pludmales kafejnīcu “Red Sun Buffet”, kurā malkojām kafiju vai tēju un notiesājām gardu šokolādes kūkas gabaliņu. Vēlamies pateikties kafejnīcas vadībai un darbiniecēm par atbalstu, laipno apkalpošanu un jauko atmosfēru! 

Šīs orientēšanās sacensības rīkojām aktivitātes “Draugs, nāc draudzēsimies” ietvaros. Ja kādam cilvēkam ar invaliditāti vai senioram ir vēlēšanās piedalīties šādās aktivitātēs, aicinām zvanīt uz biedrības Projektu daļu pa tālr. 26056026 un pieteikt savu dalību.
__________________________________________________
Aktivitātes notiek Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā sociālās iekļaušanas projekta “Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot” (Nr.26/2.8.5.) ietvaros. Par saturu atbild LNB.


Inese skaidro dalībniekiem uzdevumu pie strūklakas

Inese skaidro dalībniekiem uzdevumu pie strūklakas

Dalībnieki dekorē savus papīra taureņus

Dalībnieki dekorē savus papīra taureņus

Dalībniece rāda izdekorēto dzelteno papīra taureni

Dalībniece rāda izdekorēto dzelteno papīra taureni

Pie kontrolpunkta - Gulbīšu dīķa

Pie kontrolpunkta - Gulbīšu dīķa

Kafijas, tējas un gardas šokolādes kūkas baudīšana pludmales kafejnīcā

Kafijas, tējas un gardas šokolādes kūkas baudīšana pludmales kafejnīcā "Red Sun Buffet"

Pie Liepājas uzraksta pludmalē

Pie Liepājas uzraksta pludmalē


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.