Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
14.06.2021 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
“Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot” 
Nr.26/2.8.5. 

 

Arī vasaras laikā var būt konkrēti apstākļi, kas pasliktina redzamību autovadītājiem: saulains laiks, dienas vidus, saules stari atspīd mašīnas priekšējā stiklā, gājējs stāv ceļa ēnainajā pusē.

Veicām nelielu eksperimentu ar neredzīgo palīglīdzekļa (baltā spieķa) krāsas variācijām, lai testētu, kura krāsa ir vislabāk pamanāma autovadītājiem – baltā, dzeltenā vai elektro dzeltenā?
 

❗️Aicinām izteikt savu viedokli, it īpaši autovadītājiem, par to, kura spieķa krāsa šajā situācijā ir labāk redzama?

▪️Baltais spieķis: 00:06 – 00:38

▪️Dzeltenais spieķis: 00:39 – 01:04

▪️Elektro dzeltenais spieķis: 01:04 – 01:30

Nākamajos video eksperimentēsim ar redzamību citādākos laikapstākļos – apmācies/lietains laiks.

P.S. Šos video Liepājas Neredzīgo biedrība veido diskusijas veicināšanai sabiedrībā.

___

Konteksts: Liepājas Neredzīgo biedrība ir vienojusies ar Liepājas Universitāte par informatīva pētījuma veikšanu, kurā tiks izvērtēts jautājums par baltā spieķa krāsas atbilstību vai maiņu. Šobrīd neredzīgo cilvēku pārvietošanās palīglīdzeklis – spieķis ir baltā krāsā, bet pētījuma vērts ir jautājums, vai spieķis dzeltenā krāsā būtu labāk pamanāms nekā šī brīža baltais, šķērsojot ielas braucamo daļu.

Informatīvais pētījums tiek veikts Liepājas pilsētas pašvaldības finansēta nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta “Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot” Nr.26/2.8.5. ietvaros.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.