Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
[email protected],
[email protected]

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
25.08.2021 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
“Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot” 
Nr.26/2.8.5. 


24. augustā cilvēki ar invaliditāti un seniori satikās pēdējā no kopumā 7 sadraudzības pasākumiem “Draugs, nāc draudzēsimies!”. Šo skaisto pasākumu ciklu noslēdzām ar dziesminieces, aktrises un skolotājas Zandas Štrausas koncertu un radošām aktivitātēm.

Dziesminiece uz akustiskās ģitāras vairāk nekā stundu garā koncertā izpildīja daudziem zināmas un populāras melodijas, papildinot tās ar skaistu dziedājumu. Viņa izpildīja tādas dziesmas kā “Bruņinieka dziesma” no izrādes “Princis un ubaga zēns”, “Nesaki man neko”, Mārtiņa Freimaņa dziesmas “Lai būtu tā” un “Tu esi mans draugs”, maestro Raimonda Paula “Mēmo dziesmu”, dziesmu “Balta saule” un Ainažu vecajā skolā”, un dziesmu no grupas “Čikāgas piecīši” – “Es zinu, ka mēs vēlreiz satiksimies”.

 

Amizanti stāsti iz dzīves

Papildus muzikālajiem priekšnesumiem Zanda izstāstīja mums dažādus amizantus atgadījumus no dzīves. Piemēram, kad Mārtiņa Freimaņa dziesmai “Lai būtu tā” videoklipu uzņēma Liepājā, arī viņu uzaicināja filmēties. Videoklipa scenārija autore Dagmāra Legante viņai uzzvanīja un teica, ka būs jāliek matu ruļļus un jāvelk naktskrekls. Viņai ne ruļļi, ne naktskrekls ir bijuši, bet kaut kā abas lietas uz filmēšanās dienu sagādāja. Filmēšanas dienā viņa gan naktskreklā, gan ruļļos sēdējusi pie galdiņa pretim restorānam “Vecais kapteinis” un gaidījusi, kad atbrauks filmēšanas grupa viņu filmēt. Tā visu dienu sēžot, ik pa laikam viņai gājuši garām pazīstami cilvēki un brīnījušies, kāpēc viņa tādā ietērpā sēž pie restorāna galdiņa. Ar visu cītīgo gaidīšanu filmēšanas grupa tajā dienā neatbrauca un nācās arī nākamajā dienā “pozēt” apkārtējiem šajā apģērbā. Videoklipā viņu parādīja apmēram 15 sekundes, bet priekš tā vajadzēja pavadīt divas dienas naktskreklā un ruļļos.

 

Sirsnīgi novēlējumi līdzcilvēkiem

Tā kā šis ir pēdējais sadraudzības pasākums, “Dienas centra” vadītāja un šo pasākumu organizatore Inese atvadījās no visiem ar sirsnīgiem novēlējumiem. Uz galdiem stāvēja burkas, kas apdarinātas ar mežģīnēm, un katrā no tām bija ievietotas 5 lietas, kas apzīmēja katru novēlējumu. 1. lieta burkā bija pelašķis – lai cilvēkiem ir baltas, tīras, gaišas domas kā pelašķim; 2 lieta – skābeņu ziedi, kurus pakustinot tie viegli birst, – lai mūsu prieks ir tik pat neviltots, birstošs un lipīgs kā skābeņu ziedi; 3. lieta – kaķpēdiņas – lai mīlestība ir tikpat dzeltena, koša un silta, kā šie kaķpēdiņu ziedi; 4 lieta – pīlādžu zars – lai visiem tik stipra veselība kā pīlādzim; 5. lieta – piparmētras zariņš – stāsts par piparmētru ir tāds – kad tā vienkārši stāv, tā ir zaļa un nepamanāma, bet kad to paberzē, tad tā dod visu labo, kas tai ir, līdz ar to novēlējums ir tāds – kaut arī cerība dažreiz šķiet nepamanāma, lai tā vienmēr ir ar mums.

Turpinot cerības motīvu, pasākuma noslēgumā taisījām cerību putnus no papīra. Šiem putniem izvēlējāmies sarkanu un baltu krāsu, lai tos varētu uzdāvināt mūsu Latvijai dzimšanas dienā, 18. novembrī. Iekārām tos lielajā zālē, lai tie svinīgi sagaidītu valsts svētkus un nestu cerību mums visiem.

Noslēgumā, kā visos pasākumos, nodevāmies draudzīgām sarunām un kafijas un uzkodu baudīšanai.

Kaut arī šis pasākuma cikls ir noslēdzies, piedāvājam arī citas iespējas cilvēkiem ar invaliditāti un senioriem būt sociāli aktīviem un iesaistīties dažādās interesantās aktivitātēs. Ja kāds vēlas uzzināt par tām vairāk, aicinām zvanīt uz biedrības Projektu daļu pa tālr. 26056026.

______________________________________________

Aktivitātes notiek Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā sociālās iekļaušanas projekta “Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot” (Nr. 26/2.8.5.) ietvaros. Par saturu atbild LNB.


Dziesminiece Zanda Štrausa un pasākuma orgnizatore Inese Birzniece

Dziesminiece Zanda Štrausa un pasākuma orgnizatore Inese Birzniece


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.