Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
[email protected],
[email protected]

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
06.03.2020 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
“Vērtīga un aktīva katra diena Liepājā”  2020
Nr. 1./20/SOC 


Saskarsmes nodarbībā iepazina saulaino Portugāli

Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā sociālā projekta “Vērtīga un aktīva katra diena Liepājā” (Nr. 1./20/SOC) ietvaros 5. martā notika saskarsmes nodarbība, kurā biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece stāstīja par savu pieredzi, dzīvojot Portugālē 3 mēnešus – no oktobra beigām līdz janvāra beigām. 

Prezentācijas laikā tika stāstīts par Portugāli, pieredzēto prakses vietā, pilsētu, kurā viese dzīvoja. Klātesošie arī varēja iepazīt Portugāles dabu, cilvēkus, ēdienu kultūru, cenas un dzīves apstākļus, klausoties stāstījumā un aplūkojot dažādus fotoattēlus un video. Prezentācijā tika stāstīts arī par ceļojumiem apkārt Portugālei, apmeklējot tādas pilsētas kā Porto, Lisabona, Faru, kā arī mazus kalna ciematiņus. Bija iespējams arī vērot un neredzīgiem cilvēkiem klausīties dažādus video, kas atainoja Ziemassvētku atzīmēšanu Portugālē, Atlantijas okeāna piekrasti, vēsturisko un kulturālo daudzveidību, kas sastopama dažādās pilsētās. Prezentācijas laikā klātesošie varēja arī iztaustīt Portugāli, paņemot rokās dabīgu ēdamo kastani, kas bija adatains kā ezis, ar kastaņiem ietvertiem tajā, kā arī mazliet sagaršot šīs valsts gardumus, baudot konfektes un cepumus, kas tur ir plaši pazīstami. 


Daži fakti par Portugāli

Vislielāko interesi klausītājos izraisīja stāstījums par dzīves apstākļiem, cenām un ēdieniem, jo par to tika uzdoti visvairāk jautājumi. Kā tika noskaidrots, cenas Portugālē pārtikai ir mazliet lielākas, arī dzīvokļu īre un degviela ir dārgāka, taču līdz ar to arī minimālā alga ir lielāka nekā Latvijā – 700 EUR (bruto) mēnesī. Runājot par dzīves apstākļiem, ziemas periodā, it īpaši kalnu reģionos, bieži vien ir sastopams pelējums, vēsas iekštelpas un ierobežotas iespējas apkurei. Arī ēdienu kultūra atšķiras no mūsējās, īpašā cieņā portugāļiem ir espresso, dažādi maizes paveidi, konditore, ēdieni ar grilētu gaļu vai okeāna zivīm. Kopumā šāda pieredze ārvalstīs ļauj paplašināt savu redzesloku, kā arī novērtēt to, cik daudz labu lietu mums arī ir pašiem, dzīvojot Latvijā.

Nākamā tikšanās paredzēta 12. martā plkst. 11:00 Lielās zāles foajē, kurā Rīgas Stradiņu universitātes Liepājas filiāles studentes stāstīs par tēmu: "Miegs un atpūta veselības veicināšanā. Laba miega noteikumi". Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni +371 26056026 vai 63407141, vai personīgi pieteikties Liepājas Neredzīgo biedrības Projektu daļā pie Zandas vai Ineses. 
____________________________________________________________________________
Projektu līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.


Viese stāsta klātesošajiem par Portugāli

Viese stāsta klātesošajiem par Portugāli


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.