Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
[email protected],
[email protected]

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
11.04.2013 Autors: LNB

Izplatītākās acu slimības

 
Katarakta ir acs caurspīdīgās lēcas apduļķošanās. Ja izveidojusies katarakta, lēca sabiezē un kļūst duļķaina. Gaismai ir grūti tai izlauzties cauri, un redze aizmiglojas. Katarakta var būt par  cēloni miglainam vai saplūdušam attēlam.
 
Glaukoma ir progresējoša acs saslimšana, kas rada izmaiņas redzes nervā, ar sekojošām izmaiņām redzes laukā. Visbiežākais slimības simptoms ir paaugstināts acu spiediens.

Stiklveida ķermenis nedaudz izžūst, saraujas un tāpēc daļēji atraujas no tīklenes (stiklveida ķermeņa atslāņošanās). Peldošie apduļķojumi ir ļoti traucējoši un izraisa redzes pasliktināšanos. To biežāk novēro tīklenes patoloģiju gadījumā (tīklenes plīsums, asinsrites traucējumi tīklenē).
Tīklene - acs ābola iekšējais apvalks. 
Šī ir nopietna acu slimība, kas sastopama jebkurā vecumā, bet biežāk pieaugušajiem un gados vecākiem cilvēkiem. Tīklenes atslāņošanās varbūtība ir lielāka tuvredzības un acu traumu gadījumos. 
 
Sānu redze. Tīklenes bojājuma rezultātā līnijas sāk kropļoties un izkrīt redzes lauki.
 
Tuneļredze. Tīklenes bojājuma rezultātā līnijas sāk kropļoties un izkrīt redzes lauki.
 
 
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.